Ako správne nafotiť svoju nehnuteľnosť

Ak sa rozhodnete predať svoju nehnuteľnosť, jedným z najdôležitejších krokov je získanie kvalitných fotografií, ktoré ju prezentujú v najlepšom svetle. Správne nafotené fotografie dokážu prilákať pozornosť a zaujať potenciálnych kupcov vašej nehnuteľnosti. Preto sme vám pripravili niekoľko tipov, ako na to.

1. Pripravte si priestor

Pred fotografovaním vašej nehnuteľnosti – si urobte poriadok a upravte ju tak, aby vyzerala čo najlepšie. Zlikvidujte neporiadok, postarejte sa o osvetlenie a vyčistite všetky povrchy. Ak sa v miestnosti nachádza veľa vecí, ktoré rušia, odstráňte ich alebo ich preložte inam.

2. Zohľadnite svetelné podmienky

Pri fotografovaní nehnuteľnosti je potrebné vziať do úvahy svetelné podmienky. Ideálne by bolo fotografovať v slnečný deň alebo za svetla. Ak je svetlo slabé, použite vnútorné osvetlenie.

3. Využite výhody širokouhlého objektívu

Širokouhlý objektív robí divy. Pomáha zachytiť celý priestor a zabezpečuje, aby všetko bolo v rámci zorného poľa. Ak nemáte širokouhlý objektív, použite funkciu panorama na svojom smartfóne.

4. Vyhnite sa verzii „ptakopyska“

Ak fotografujete výšku, nedržte fotoaparát či smartfón vzduchom, aby snímok pripomínal „ptakopyska“. Najlepšie je využiť statív alebo niečo, čo vám pomôže udržať kameru stabilne a umožní vám nafotiť práve tú perspektívu, ktorú hľadáte.

5. Nefotografovať voči oknu

Jednou z najčastejších chýb pri fotografovaní nehnuteľností je umiestnenie predmetu fotografie voči oknu. Toto spôsobuje, že svetlo premáva do zadnej strany kontrastu a znečisťuje snímok. Namiesto toho sa snažte fotografovať do strany alebo urobiť snímok so správnym osvetlením pri zatvorených roletách.

 
.
 

6. Nezabudnite na detaily

Pri fotografovaní nehnuteľností sú dôležité aj drobnosti a detaily. Pokiaľ ide o detaily zariadenia, použite vysoké rozlíšenie a zamerať sa na funkcie určené na predaj.

Pripravte nádherne nafotené fotografie nehnuteľnosti, ktoré vás budú reprezentovať v tom najlepšom svetle.

V prípade, že si neviete s fotografiami pomôcť, sú k dispozícii profesionálne firmy, ktoré vám pomôžu s fotografovaním vašej nehnuteľnosti.

Loading

Written By

Som realitná maklérka so skúsenosťami aj na realitnom trhu vo Švajčiarsku. Byť realitným agentom nie je pre mňa len prácou, ale hlavne životným štýlom. Rada sa učím od tých najlepších, som naklonená moderným technológiám v realitnom svete. Mojou vášňou je aj dizajn a navrhovanie digitálnych produktov pre realitných maklérov. Som autorkou motivačnej knihy „Cesta realitného makléra“. Milujem svoju rodinu, štvornohého parťáka, dobré jedlo a pozitívne myslenie :).