V digitálnom svete, kde sa stáva online priestor významnejšou súčasťou podnikania, je spravovanie online reputácie kritické pre úspech vášho podnikania. Preto sme sa dnes rozhodli podeliť sa s vami o niekoľko tipov, ako spravovať online reputáciu vašej firmy.

Online reputacia

Monitorujte svoju online reputáciu

Aby ste mohli spravovať svoju online reputáciu, musíte ju najskôr monitorovať. Existuje množstvo nástrojov, ktoré vám umožňujú sledovať online konverzácie o vašej firme, ako napríklad Google Alerts, Hootsuite alebo Brand24. Tieto nástroje vám pomôžu zistiť, čo sa píše o vašej firme a kde. Taktiež vám umožnia okamžite reagovať na negatívne komentáre.

Budujte svoju online reputáciu

Ak chcete rásť a rozvíjať svoje podnikanie, musíte investovať do budovania svojej online reputácie. Najdôležitejšie je mať zabezpečenú podobu vašej firmy na online platformách. Môže ísť o vytvorenie webstránky, propagovanie na sociálnych sieťach alebo tvorbu obsahu pre svoj blog. Taktiež by ste mali byť aktívni v online diskusiách a podieľať sa na diskusiách s významnými odborníkmi vo vašom odbore. Budovanie vašej online reputácie vám pomôže získavať nových zákazníkov a zvyšovať ich dôveru vo vaše podnikanie.

Reagujte na negatívne komentáre

Tu platí pravidlo, že ak nemáte nič dobré na povedanie, radšej nič nepovedzte. Akékoľvek agresívne reakcie prinesú vašej firme viac škody ako úžitku. Najlepšie je pokojne a vecne vysvetliť situáciu a ponúknuť riešenie. Takto ukážete svoju starostlivosť o zákazníkov a potvrdíte svoju schopnosť riešiť problémy.

Nezanedbávajte pozitívne hodnotenia

Pozitívne hodnotenia a referencie sú pre vašu firmu veľkým prínosom. Často však pozitívne hodnotenia zanedbávame a sústredíme sa iba na negatívne. Nezanedbávajte ani jedno, pretože pozitívne hodnotenia vám pomáhajú budovať vašu dôveryhodnosť.

Budujte svoju autoritu

Môže ísť o písanie blogových článkov, tvorbu videí na YouTube alebo denné postovanie na sociálnych sieťach. To vám umožní zdieľať svoje skúsenosti, informovať o novinkách a ukázať svoje odborné znalosti. Keď budete mať vybudovanú svoju autoritu, zákazníci vám budú viac dôverovať a rozhodnutie získať vaše služby bude pre nich jednoduchšie. Spravovanie online reputácie je pre každého podnikateľa kľúčové pre úspech. Musíte neustále sledovať online diskusie, budovať svoju online reputáciu, reagovať na negatívne komentáre a oceniť pozitívne hodnotenia. Ak to dokážete, vaši vaši zákazníci radi zaplatia pre vaše služby, pretože si váš podnik bude skutočne vážiť ich spokojnosť.

Prčítajte si tiež: Úloha Marketingu v Realitách

Loading

Written By

Som realitná maklérka so skúsenosťami aj na realitnom trhu vo Švajčiarsku. Byť realitným agentom nie je pre mňa len prácou, ale hlavne životným štýlom. Rada sa učím od tých najlepších, som naklonená moderným technológiám v realitnom svete. Mojou vášňou je aj dizajn a navrhovanie digitálnych produktov pre realitných maklérov. Som autorkou motivačnej knihy „Cesta realitného makléra“. Milujem svoju rodinu, štvornohého parťáka, dobré jedlo a pozitívne myslenie :).