Jar je skvelý čas na to, aby ste svoj balkón oživili a vytvorili si útulný priestor na relaxáciu a oddych. Tu je niekoľko tipov na to, ako zlepšiť váš balkón v jarnej sezóne:

Vytvorte si záhradu na balkóne

Vytvorte si záhradu na balkóne – zasadte kvety, alebo bylinky v kvetináčoch alebo závesných kvetinových nádobách. Týmto spôsobom získate farebný a zelený priestor a pritom nemusíte mať veľa miesta.

Použite vonné kvety

Použite vonné kvety – vonné kvety a bylinky môžu na balkóne vytvoriť príjemnú atmosféru a uvoľniť vaše zmysly. Skúste napríklad mäta, levanduľu alebo rozmarín. Zvoľte si rastliny, ktoré vás oslovili svojim kvitnutím, vôňou či farbami.

Pridajte sedenie

Pre pohodlné miesto na sedenie a relaxáciu na balkóne. Pridajte stoličky, stôl alebo pohovku a vytvorte si miesto na čítanie, pitie kávy alebo posedenie so svojimi priateľmi.

Osvetlite balkón

Osvetlenie pre vytvorenie príjemnej atmosféry na balkóne. Použite sviečky, svetelné reťaze alebo solárne lampy na vytvorenie útulného a romantického prostredia.

Použite doplnky

Vankúše, deky alebo obrusy na vytvorenie farebnej a zaujímavej atmosféry na balkóne. Použite farby, ktoré sa vám páčia a ktoré sa hodia k zvyšku vašej záhrady. Pokiaľ sa chcete ubrániť nežiadúcim hmyzom, zakúpte si siete proti hmyzu.

Vytvorte si zóny

Vytvorte si zóny – vytvorte si na balkóne rôzne zóny pre rôzne činnosti. Napríklad si vytvorte zónu na relaxáciu, zónu na jedlo alebo zónu pre deti. Týmto spôsobom využijete priestor na balkóne efektívnejšie.

Balkón je jedno z najčastejšie využívaných miest našich bytov, kde si radi oddýchneme a relaxujeme.

V jarných mesiacoch sa všetko prebúdza k životu, preto by ste mali venovať pozornosť aj vášmu balkónu.

 
 
.

Loading

Written By

Som realitná maklérka so skúsenosťami aj na realitnom trhu vo Švajčiarsku. Byť realitným agentom nie je pre mňa len prácou, ale hlavne životným štýlom. Rada sa učím od tých najlepších, som naklonená moderným technológiám v realitnom svete. Mojou vášňou je aj dizajn a navrhovanie digitálnych produktov pre realitných maklérov. Som autorkou motivačnej knihy „Cesta realitného makléra“. Milujem svoju rodinu, štvornohého parťáka, dobré jedlo a pozitívne myslenie :).