Bývanie v malom byte môže byť náročné, najmä čo sa týka jeho zariaďovania.

So správnymi tipmi a trikmi však môžete svoj priestor využiť na maximum. V tomto článku si rozoberieme praktické a trendy spôsoby, ako si zariadiť malý byt.

 

Pri zariaďovaní malého bytu je dôležité uvažovať o tom, ako využiť každý centimeter priestoru efektívne. Taktiež nechceme, aby mohutný nábytok dominoval celému bytu. Preto sme pre vás pripravili niekoľko tipov na to, ako zariadiť malý byt prakticky a trendovo.

1. Zvoľte svetlé farby – svetlé farby predĺžia priestor a vyvolajú pocit väčšieho priestoru. Zároveň sa hodia ku modernému a čistému interiéru.

Möbelix

2. Použite zrkadlá zrkadlá dokážu tiež opticky predĺžiť priestor a zároveň sú v dnešnej dobe veľmi trendy.

3. Multi-funkčné nábytkové prvky – môžu byť užitočné pre zvýšenie úložného priestoru a zefektívnenie miestnosti. Sklápacie stoly, rozkladacie pohovky alebo lôžko so vstavanými policami na odkladanie sú užitočnými riešeniami.

4. Zdôraznite architektúru bytu – ak máte krásnu kamennú alebo tehlovú stenu, nechajte ju holú a nenamaľovanú, dá priestoru niečo navyše. Úsporou na bielej farbe získate niečo trendy a mimoriadne príjemného do malého bytu.

5. Usporadajte miestnosti – snažiť sa v danom priestore vytvoriť niečo, čo pripomína auru rozsiahleho domu, nemá zmysel. Je však možné umiestniť nábytok tak, aby boli jednotlivé miestnosti jasne rozdelené. Na malú pracovňu postačí aj stôl, alebo priestranná knižnica.

6. Skladujte vo výške – využívajte priestor od podlahy po strop, aby ste maximalizovali úložný priestor. Nástenné poličky, policové systémy a vysoké šatníky sú ideálnymi riešeniami pre zvýšenie úložného priestoru.

7. Optimalizujte svetlo – pomocou svetla dokážete zmenšiť vizuálne rozmery miestnosti vplyvom farebných pásových svetelných zdrojov.

Tieto boli len niektoré z našich tipov, ako zariadiť malý byt prakticky a trendovo. Samozrejme, dôležité je dodržať aj osobný štýl. Ale s týmito pár radami by ste mali mať veľkú časť práce zvládnutú a váš byt bude nielen priestorovo vyhovujúci, ale aj útulný a krásny.

Möbelix

Loading

Written By

Som realitná maklérka so skúsenosťami aj na realitnom trhu vo Švajčiarsku. Byť realitným agentom nie je pre mňa len prácou, ale hlavne životným štýlom. Rada sa učím od tých najlepších, som naklonená moderným technológiám v realitnom svete. Mojou vášňou je aj dizajn a navrhovanie digitálnych produktov pre realitných maklérov. Som autorkou motivačnej knihy „Cesta realitného makléra“. Milujem svoju rodinu, štvornohého parťáka, dobré jedlo a pozitívne myslenie :).