Digitalizácia je fenoménom, ktorý zmenil naše spoločnosti a ovplyvnil mnoho aspektov nášho života, vrátane obchodovania s nehnuteľnosťami. V posledných rokoch digitalizácia prenikla do mnohých oblastí nášho života, a realitný biznis nie je výnimkou. Digitalizácia v realitnom biznise sa týka nielen online marketingu a internetovej prítomnosti, ale aj automatizácie a digitalizácie procesov vrátane správy nehnuteľností a klientov. V dnešnej dobe byť úspešným v realitnom biznise znamená byť digitálnym, pretože to prináša množstvo výhod.
 
V tomto článku sa pozrieme na to, čo znamená digitálna transformácia v reálnom biznise a ako sa môžu firmy pripraviť na digitálnu budúcnosť.
 

Virtuálne prehliadky

Vďaka 3D skenovaniu a virtuálnym prehliadkam si môžu potenciálni kupujúci prezrieť nehnuteľnosti v pohodlí z domova. Týmto spôsobom môžu ušetriť čas aj náklady na cestovanie. Na druhej strane, predajcovia môžu zvýšiť záujem o svoje nehnuteľnosti a prilákať potenciálnych zákazníkov z iných krajín alebo regiónov.
 
 
 

CRM a automatizácia

Customer Relationship Management (CRM) systémy sú nástroje, ktoré pomáhajú organizovať a spravovať zákaznícke vzťahy. V realitnom biznise sa tieto systémy často používajú na správu zoznamu nehnuteľností a kontaktov na zákazníkov.  Vďaka automatizácii procesov môžu realitné kancelárie šetriť čas a peniaze a zvýšiť efektivitu práce. 

Sociálne médiá a marketing

Sociálne médiá sú dnes neoddeliteľnou súčasťou digitálnej transformácie. V realitnom biznise sa často využívajú na propagáciu nehnuteľností a získanie nových zákazníkov. Správne použitie sociálnych médií môže priniesť výsledky v podobe zvýšenia predaja alebo prenájmu.
 
 
 
Okrem toho, digitálna prítomnosť môže pomôcť realitným agentom získať väčšiu viditeľnosť na trhu a zvýšiť svoju konkurencieschopnosť. To môže byť dosiahnuté vytvorením kvalitnej webovej stránky a sociálnych médií, ktoré poskytujú klientom rýchly a ľahký prístup k informáciám o nehnuteľnostiach a službách, ktoré ponúka realitná kancelária.
 
 

„Digitalizácia v reálnom biznise nie je len o tom, ako prejsť z papiera na obrazovky, ale o tom, ako zlepšiť zákaznícke skúsenosti a vytvoriť nové príležitosti pre rast a úspech podniku.“

Möbelix

Loading

Written By

Som realitná maklérka so skúsenosťami aj na realitnom trhu vo Švajčiarsku. Byť realitným agentom nie je pre mňa len prácou, ale hlavne životným štýlom. Rada sa učím od tých najlepších, som naklonená moderným technológiám v realitnom svete. Mojou vášňou je aj dizajn a navrhovanie digitálnych produktov pre realitných maklérov. Som autorkou motivačnej knihy „Cesta realitného makléra“. Milujem svoju rodinu, štvornohého parťáka, dobré jedlo a pozitívne myslenie :).