Umelá inteligencia (AI) sa stala jednou z najrýchlejšie rastúcich a najinovatívnejších technológií dnešnej doby. Od automatizácie jednoduchých úloh až po zložité analytické procesy, AI mení spôsob, akým pracujeme a žijeme. Ale čo presne je umelá inteligencia a ako môže pomôcť realitným maklérom? Poďme sa na to pozrieť podrobnejšie.

„Otvorte dvere budúcnosti s umelou inteligenciou“

Čo je umelá inteligencia?

Umelá inteligencia je oblasť informatiky zameraná na tvorbu systémov, ktoré dokážu vykonávať úlohy, ktoré by za normálnych okolností vyžadovali ľudskú inteligenciu. Patrí sem napríklad učenie sa (machine learning), rozpoznávanie reči, vizuálne vnímanie a rozhodovanie. AI systémy sa učia z dát, zdokonaľujú svoje schopnosti a prispôsobujú sa novým situáciám.

 

Ako sa vyvíja umelá inteligencia?

Vývoj umelej inteligencie prešiel viacerými fázami. Tu sú niektoré z kľúčových momentov:

 1. Počiatočné roky (1950-1960): Prvé koncepty a teórie AI boli vyvinuté. Alan Turing navrhol Turingov test na meranie inteligencie strojov.

 2. Zlatá éra (1980-1990): Vznikli prvé úspešné aplikácie AI, vrátane expertových systémov, ktoré dokázali riešiť špecifické problémy.

 3. Obdobie stagnácie (1990-2000): AI výskum čelil viacerým výzvam, vrátane obmedzených výpočtových zdrojov a nedostatku kvalitných dát.

 4. Moderná éra (2000-súčasnosť): S príchodom veľkých dát a výkonných výpočtových technológií sa AI začala rýchlo rozvíjať. Deep learning a neurónové siete umožnili významné pokroky v rozpoznávaní obrazu, reči a prirodzeného jazyka.

AI v realitnom sektore

Realitní makléri môžu využiť umelú inteligenciu na zefektívnenie svojej práce a zlepšenie služieb pre klientov. Jednou z najzaujímavejších aplikácií AI v realitnom sektore je vytváranie digitálnych avatarov, ktoré môžu komunikovať so zákazníkmi.

Vytvorenie vlastného digitálneho avatara s HeyGen

HeyGen je platforma, ktorá umožňuje jednoducho a rýchlo vytvoriť vlastného digitálneho avatara. Tento avatar môže byť použiteľný na rôzne účely, od marketingu po zákaznícku podporu. Tu je návod, ako si môžete vytvoriť vlastného digitálneho avatara:

 1. Navštívte stránku HeyGen

  • Otvorte si prehliadač a choďte na HeyGen.
 2. Registrácia a prihlásenie

  • Zaregistrujte sa alebo sa prihláste do svojho účtu. Je to rýchle a jednoduché, stačí vyplniť pár základných údajov.
 3. Vytvorte nový projekt

  • Po prihlásení kliknite na „Create New Project“ a dajte svojmu projektu názov, ktorý vám pomôže ho ľahko identifikovať.
  • Nahrajte svoje video

   • Nahrajte video, v ktorom rozprávate, minimálne 2 minúty. Môžete hovoriť o čomkoľvek, čo vás zaujíma. Dôležité je, aby ste boli jasní a zreteľní.
 4. Nahrajte video na platformu

  • Nahrajte svoje video na HeyGen. Systém analyzuje video a váš hlas, aby vytvoril váš digitálny klon.
 5. Generovanie avataru

  • Kliknite na tlačidlo „Generate Avatar“ a počkajte, kým sa avatar vytvorí. Tento proces môže chvíľu trvať, takže buďte trpezliví.
 6. Stiahnutie a zdieľanie

  • Keď ste s avatarom spokojní, kliknite na „Download“ a uložte si ho. Môžete ho tiež zdieľať priamo na sociálnych sieťach alebo použiť vo svojich projektoch.

 

Vytvorte si digitálneho asistenta s HeyGen

Ako môže avatar pomôcť realitným maklérom?

Vytvorenie digitálneho avatara môže realitným maklérom priniesť množstvo výhod:

 1. Zlepšená komunikácia: Avatari môžu komunikovať so zákazníkmi 24/7, odpovedať na bežné otázky a poskytovať informácie o nehnuteľnostiach.

 2. Efektívnejší marketing: Digitálni avatari môžu byť súčasťou marketingových kampaní, čím sa zvyšuje zapojenie a interakcia so zákazníkmi.

 3. Virtuálne prehliadky: Avatari môžu sprevádzať klientov počas virtuálnych prehliadok nehnuteľností, poskytovať podrobné informácie a odpovedať na otázky v reálnom čase.

 4. Zníženie nákladov: Automatizáciou komunikácie a administratívnych úloh môžu makléri ušetriť čas a znížiť náklady na pracovnú silu.

AI a vy: Aký máte názor?

Umelá inteligencia a digitálni avatari majú obrovský potenciál zmeniť realitný sektor a uľahčiť prácu realitným maklérom. Čo si o tom myslíte vy? Máte skúsenosti s využívaním AI vo vašom podnikaní? Považujete AI za užitočný nástroj, alebo máte obavy z jej rýchleho vývoja?

Myslíte si, že umelá inteligencia je budúcnosťou realitného trhu, alebo je to len ďalší trend, ktorý časom pominie?

Záver

Umelá inteligencia je mocný nástroj, ktorý môže transformovať spôsob, akým pracujeme a komunikujeme v realitnom sektore. Od automatizácie administratívnych úloh po pokročilé analytické nástroje, AI prináša množstvo výhod. Je na nás, ako tento potenciál využijeme na zlepšenie našich služieb a spokojnosť našich klientov.

 

 

 

Loading

Written By

Som realitná maklérka so skúsenosťami aj na realitnom trhu vo Švajčiarsku. Byť realitným agentom nie je pre mňa len prácou, ale hlavne životným štýlom. Rada sa učím od tých najlepších, som naklonená moderným technológiám v realitnom svete. Mojou vášňou je aj dizajn a navrhovanie digitálnych produktov pre realitných maklérov. Som autorkou motivačnej knihy „Cesta realitného makléra“. Milujem svoju rodinu, štvornohého parťáka, dobré jedlo a pozitívne myslenie :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This field is required.

This field is required.